Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


blog:start

Články

PŠ 2011

PŠ 2011

Šťastný skluz do Nového roku bez pádu přejí Rubešovi.

~~DISCUSSION~~

31.12.2010 14:53

Nabízíme gekony Hemidactylus mabouia

Hemidactylus mabouiaDnes jsme se odhodlali k vyčištění vitríny, která byla původně určená pro kytky, ale kterou nám okupují gekoni Hemidactylus mabouia. Asi před pěti lety jsme s vitrínou dostali mladý párek. Nejdříve se k sobě moc neměli, ale po čase začali pravidelně snášet vejce. Několikrát se nám je nepodařilo vylíhnout, tak jsme to nechali na nich a nastala populační exploze.

Při dnešním čištění jsme jich napočítali 13. Pět samic, čtyři samce, tři mláďata a jednoho gekona jsme neurčili, schoval se moc rychle.

Gekoni Hemidactylus mabouia jsou především noční tvorové, takže večer kolem deváté pomalu vylézají. Pokud jim však dáte cvrčky, vrhnou se na ně i v poledne. V dospělosti dorůstají velikosti kolem 15 cm. Krmí se především menšími cvrčky, těch velkých se bojí. Dají se přikrmovat moučnými červy, medem a je vhodné jim dávat do potravy vitamíny pro plazy a zdroj vápníku, například strouhanou sépiovou kost.

Mají rádi vlhko, takže to jsou ideální zvířátka jako doplněk vaší vitríny s kytkami.

Rádi bychom vitríně trochu ulehčili, takže nabízíme do dobrých rukou dva páry těchto mladých gekonů, případně můžeme přidat i nějaké to mládě.

Alfa samec je očucháván samcem dorostencem. Nechal si to líbit.
Náš alfasamec
Sameček, který nedávno přišel o ocásek pravděpodobně v bitce s alfasamcem. Tento sameček se totiž do rodné vitríny vrátil po dvou měsících strávených někde v bytě, takže na něj rodina už zapomněla. Zrovna se svléká, ocásek zvolna dorůstá.

Podařilo se mi udělat několik málo fotek. Ty potvory okamžitě nalezly úkryt a člověk by řekl, že v náhradním ubytování není ani jeden gekon.

~~DISCUSSION~~

30.12.2010 14:43

Občas se zadaří

Dnes se mi podařil takový obyčejný záběr Pražského hradu z Karlova mostu. Počasí nic moc, světlo nic moc, naděje na pěkné záběry tedy nic moc.

Naštěstí tu máme možnost zpracování v počítači, takže dnes se mi i přes nepřízeň fotopočasí podařil pěkný obrázek. Posuďte sami. :-)

Tady je odkaz na originály.

11.12.2010 21:25

Mikulášova nadílka

Toník si měl pro Mikuláše připravit nějakou básničku. A protože si žádnou nevybral, tak si ji vymyslel.

Mikulášova nadílka
Toník Rubeš (2010)


Jde Mikuláš okolo našeho domečku
a já mu řeknu mojí novou básničku.

Mikuláši náš
co nám asi dáš.
Brambory a uhlí,
nebo cukroví?

Čert asi uhlí,
anděl asi cukroví,
když to oba spojíte,
bude to hotový.

04.12.2010 16:54

Terezka se stala nejnavštěvovanější keší na světě!

Terezka S radostí oznamuji, že dnes 6.8.2010 přesně v 18:00 se Terezka (GC14WV8) stala nejnavštěvovanější tradiční keší na světě!

Sesadila tak na druhé místo Václavák (GCKN5P), který se držel na prvním místě několik let.

Předpokládám, že teď se několik dní budou obě keše na prvním místě střídat, ale trend u Terezky je jasný.

Trend návštěvnosti však také ukazuje, že obě keše za čas předběhne Karlův most (GC189E5). Do té doby si budu užívat, že jsem vlastníkem nejnavštěvovanější tradicionálky na světě. :-) A až návštěvnost Karlova mostu překoná Terezčinu, tak budu moci říkat, že Terezka je sice druhá nejnavštěvovanější keš, ale na té první, na Karlově mostě, mám FTF (First To Find - našel jsem ji první). :-D

Terezka předběhla Václavák s návštěvou číslo 5007, kterou zapsala Fifula z mostu jako svou keš číslo 24.

Mám radost, večer otevřu jedno z mých nejlepších vín!

~~DISCUSSION~~

06.08.2010 18:56
blog/start.txt · Poslední úprava: 20.09.2018 16:09 autor: Michal Rubeš