(9) Občanská demokratická strana

Kandidátka strany ODS Praha 1.

Kandidovali pod číslem 9.

Ve volbách dostali 17,94% a zvoleno bylo těchto 5 kandidátů:

Na oficiálních stránkách ODS mají rok staré informace.
Místo nich si založili pro volby novou https://spolecnepro1.cz/.

https://www.facebook.com/odspraha1/

Volební program nazývají Společně pro 1. Vzhledem k obavám ze zkreslování informací, které mi vyjádřili pánové Heres a Bureš, neděláme stručný přehled jako u ostních, ale vkládáme celý program. — Michal Rubeš 2022/09/07 11:52

Prosazujeme zásadní reformu parkovacích zón

Víme, že občané Prahy 1 chtějí mít kde zaparkovat a mají na to podle nás právo. Nechceme ale proměnit srdce Prahy na parkoviště. Prosazujeme proto zásadní změnu pravidel, která omezí možnosti pro podnikatele jen na malou oblast, kde mají svou provozovnu. Rezidenti zde mají jednoznačně přednost.

Moderní a funkční řešení pro lepší parkování

Připravili jsme i další kroky, které pomohou lidem z Jedničky a neutopí ji v záplavě aut. Prosazujeme vznik garáží pro rezidenty, podnikatele i návštěvníky. Nové stavby musí poskytnou garážové místo i pro rezidenty. Bojujeme též o návrat viditelného označení všech aut s parkovacím oprávněním Prahy 1 a právo naší radnice parkování samostatně kontrolovat. Naše návrhy blokoval Magistrát, což se po těchto volbách musí změnit.

Doprava pro naše občany musí fungovat

Jsme přesvědčeni, že auto patří k životu mnoha z nás, kteří na Jedničce žijí. Nechceme ucpat centrum auty, ale zároveň víme, že to bez něj často nejde. Naším cílem je ochránit rezidenční ulice před zbytečnou dopravou a maximálně omezit tranzit přes historické centrum. Souběžně s tím ale nebudeme podnikat nepromyšlené experimenty a dopravu v celé Praze 1 za každou cenu blokovat.

Radnice musí dát přednost vlastním občanům před turisty a podnikavci

Občané, jejich potřeby a zájmy musejí mít vždy přednost před zájmy těch, kdo naší městskou část jenom navštěvují. Uděláme maximum proti negativním důsledkům „sdílených“ fenoménů, ať už jde o ubytování nebo elektroauta i koloběžky. Požadujeme přísný postup vůči všem, kdo nedodržují pravidla, obcházejí zákony a nedbají stížností lidí ve svém okolí. Věříme, že s obměněným vedením Magistrátu dokážeme najít řešení mnoha zanedbaných problémů Prahy 1.

Občanská vybavenost

Víme, jak je v mnoha částech Prahy 1 obtížné nakupovat a mít dostupné služby. Máme připravený systém, který umožní trvale preferovat nájemce, kteří tuto roli plní. Praha 1 musí udělat vše pro to, aby v jejích prostorách mohly existovat potřebné obchody a služby.

Moderní radnice

Zavedli jsme on-line nástroje, které jsou v jiných částech Prahy nepředstavitelné. Zveřejnili jsme přehled všech nebytových prostor ve správě Prahy 1, čímž jsme posílili transparentnost i efektivitu jejich správy. Každý zábor chodníku nebo náměstí je také dostupný on-line, je pod veřejnou kontrolou a dohledatelný. Další moderní prvky máme připravené pro kontrolu parkování, svoz odpadu a byty Prahy 1. Každý občan musí mít šanci vidět, co jeho radnice dělá a jak se s veřejným majetkem nakládá.

Školy a školky na Praze 1 musejí být stále ty nejlepší v Praze

Provádíme rozsáhlé rekonstrukce a modernizace našich škol a školek. Budeme také pokračovat v podpoře vzdělávání na Praze 1. Chceme dětem poskytovat moderní vybavení, opravené prostory i dobré a kvalitní jídlo. Trvale usilujeme o co nejlepší učitele, kterým nabízíme nadstandardní podmínky včetně možnosti bydlení.

Budujeme nejkrásnější parky a hřiště pro všechny

Zeleň je v srdci města nepostradatelná. Pracujeme na rekonstrukci parků i jejich údržbě. Prosadili jsme výsadbu desítek nových stromů v ulicích i na náměstích, a to i tam, kde nebyly stovky let. Veřejný prostor chceme mít zelený, ale zároveň přístupný lidem a otevřený. Hřiště a sportoviště musejí sloužit jak dětem, tak i dospělým.

Zajistíme občanům Prahy 1 dostupné a kvalitní sociální a zdravotní služby

Nemocnici Na Františku jsme zachránili před plány ji převést pod Magistrát. Zvládli jsme zvýšit úroveň personálu i péče, roste finanční stabilita nemocnice. Máme připravený plán jejího dalšího rozvoje a modernizace. Stejně tak nám záleží na všestranné péči o naše seniory, kteří si zaslouží to nejlepší. Budeme rozvíjet kulturní programy, přímou sociální asistenci i samotné domovy Prahy 1, které si musí udržet svou vysokou kvalitu.

Městskou policii musíme reformovat

Mnoho problémů centra způsobuje nepřítomnost Městské policie, její malé kapacity, pravomoci a nedostatečná motivace. Jde o zásadní selhání Magistrátu. Je nutné navýšení počtu strážníků a jejich lepší řízení. Prosazujeme proto reformu jejího řízení a právo městských částí Městskou policii úkolovat. Jedině tak lze zajistit klid i pořádek v ulicích a dodržování pravidel pro turisty, cyklisty i řidiče.

Úklid a čistota jsou vizitkou města

Uklizené ulice a čistá veřejná prostranství jsou dlouhodobě naší prioritou. Vidíme ale stále ještě neuspokojivou situaci v péči o úklid a pořádek v ulicích. Tato práce je v kompetenci Magistrátu, vidíme však, že je nedostatečná. Praha 1 bude tedy tuto roli suplovat v zájmu nás všech. Pracujeme na odstraňování škod od sprejerů a zvětšujeme vlastní kapacity pro zajištění čistší Jedničky.

Důsledný a spravedlivý postoj k bezdomovcům

Lidé bez domova mají mít šanci na pomoc a práci. Musejí však zároveň dodržovat stejná pravidla jako každý náš občan. Centrum města je osobami bez domova mimořádně zatíženo. Vůči Magistrátu prosazujeme decentralizaci služeb zatěžující své okolí a usilujeme o zvýšení efektivity potřebných zařízení. Je naší povinností celkově omezit negativní dopad na občany Prahy 1.

  • volby-2022/obcanska-demokraticka-strana.txt
  • Poslední úprava: 2022/09/26 11:46
  • autor: Michal Rubeš