Praha 1 – občanský přehled

Politická situace v Praze 1 není zcela přehledná. Jsou tu různé politické strany a uskupení, stará zanikají a vznikají nová, politici se v nich střídají. Celostátní strany se na místní úrovni chovají jinak, než by volič čekal. Smyslem stránek je dát veřejné informace dohromady tak, aby pro běžného voliče a občana v Praze 1 bylo snadné se orientovat v tom co politici slibují, co dělají, co slíbili a co udělali.

Sledujeme:
Za přísného informačního embarga všech stran probíhají jednání o nové koaliční smlouvě. Jediné dostupné informace jsou na Pirátském fóru Prahy 1.

Hledáme spolupracovníky:
Zajímáte se o nějaké téma v souvislosti s Prahou 1? Zde máte možnost vést si přehledně a veřejně svoji stránku s informacemi a postupem řešení. Psát si ji můžete sami, ale nabízíme i možnost posílat podklady a my je budeme do stránky sázet za vás. Máte zájem? napište nám.

Tento přehled by měl být co nejjednodušší. Nikdo nechce číst mlhavá dlouhá vyjádření politiků, ve kterých si má každý volič najít to své.

Všechny informace zde publikované jsou veřejně dostupné a ozdrojované.


Ve středu 10. května proběhla beseda o dopravě, která se týkala hlavně zklidnění dopravy, parkování a koloběžek.

Na Facebooku najdete videozáznam v události Beseda o dopravě.

Diskuze bylo relativně dlouhá, zde jsou však vyzažené hlavní myšlenky zúčastněných, které stojí za pozornost:

→ Číst dále...

 

Po volbách se podle předvolebních preferencí a výsledků voleb předpokládala koalice stran, které slibovali změnu: (5) Praha 1 Sobě, (2) Piráti a občané z Prahy 1, (7) TOP 09, (1) Rezidenti 1. Dohromady by měli většinu 15 křesel. Jednání však pro občany z neznámého důvodu rychle selhala.

→ Číst dále...

 

Máme týden po volbách a už se nám tu rýsuje nová koalice. Předběžné odhady z článku Výsledky voleb, kdo půjde s kým? se zřejmě nenaplňují, na spadnutí je zdánlivě nelogická koalice ODS Praha 1, Piráti Praha 1, ANO 2011 Praha 1 a TOP 09 Praha 1.

→ Číst dále...

 
  • start.txt
  • Poslední úprava: 2023/05/04 10:56
  • autor: Michal Rubeš