Zápisník

Postřehy a informace, tak jak šel čas.

Ve středu 10. května proběhla beseda o dopravě, která se týkala hlavně zklidnění dopravy, parkování a koloběžek.

Na Facebooku najdete videozáznam v události Beseda o dopravě.

Diskuze bylo relativně dlouhá, zde jsou však vyzažené hlavní myšlenky zúčastněných, které stojí za pozornost:

→ Číst dále...

 

Po volbách se podle předvolebních preferencí a výsledků voleb předpokládala koalice stran, které slibovali změnu: (5) Praha 1 Sobě, (2) Piráti a občané z Prahy 1, (7) TOP 09, (1) Rezidenti 1. Dohromady by měli většinu 15 křesel. Jednání však pro občany z neznámého důvodu rychle selhala.

→ Číst dále...

 

Máme týden po volbách a už se nám tu rýsuje nová koalice. Předběžné odhady z článku Výsledky voleb, kdo půjde s kým? se zřejmě nenaplňují, na spadnutí je zdánlivě nelogická koalice ODS Praha 1, Piráti Praha 1, ANO 2011 Praha 1 a TOP 09 Praha 1.

→ Číst dále...

 

Máme sečteno a výsledky voleb na Praze 1 jsou oficiální. Co jsem měl možnost mluvit s některými kandidáty, tak ne všem se jejich předpověď vyplnila. Pro některé naštěstí, pro jiné bohužel. Pojďme se podívat, kdo nás bude na radnici zastupovat a jaké tu máme možnosti pro koalice.

→ Číst dále...

 

V nadpisu článku jsem schválně použil slovo „reakcí“, protože ne vždy se jedalo o odpovědi. Hned v úvodu děkuji všem kandidátům, tedy uchazečům o naše hlasy, kteří si dali tu práci a věnovali nám svůj předvolební čas.

→ Číst dále...

 

Tento týden jsou kandiáti vidět hlavně v ulicích, kde dělají osobní kampaň. Deštivé počasí jim to však moc neusnadňuje a pršet má i začátkem příštího týdne. Co je nového u jednotlivých kandidátek?

→ Číst dále...

 

Předvolební kampaň se rozjela a s výjimkou jedné kandidátky jsou už všichni alespoň trochu vidět. Pojďme se podívat, co se za poslední týden u nás změnilo.

→ Číst dále...

 

Po týdnu je tu další přehled. Nic moc se toho nestalo. Uskupení, která neměla nic na stránkách tam stále nic nemají. Ti ostatní se pomalu rozjíždí.

Co se nám tu ale rýsuje je spojenectví dvou uskupení (6) My, co tady žijeme - Starostové a nezávislí, KDU-ČSL, Iniciativa občanů a (9) Občanská demokratická strana. Spojuje je to, že s námi odmítají jakkoliv komunikovat, natož odpovědět na jednoduché otázky. Zkusili jsme všechny možné kontakty, takže nevěřím, že to je náhoda. O naší aktivitě dobře vědí.

Přiznám se, že bojkot jsem u těchto zavedených stran nečekal. Zřejmě si spočítali, že nechat otázky bez odpovědí je pro ně před volbami menší zlo, než na ně odpovídat, protože by se provalilo něco, co nechtějí.

→ Číst dále...

 

Před dvěma týdny jsem psal článek Volby za dveřmi, kde jsou kandidáti? Původně jsem měl v úmyslu takové shrnutí předvolebních informací o stranách a uskupeních psát každý týden, ale minulý pátek ještě nebylo o čem. Máme necelý měsíc do voleb a některé strany snad ani neexistují, natož aby se ucházely o naše hlasy.

→ Číst dále...

 

Máme 42 dní do obecních voleb, ale vypadá to, že naprostá většina uchazečů o zaměstnání na městském úřadě nemá zájem seznámit budoucího možného zaměstnavatele, tedy nás, občany Prahy 1, s jejich nabídkou. Před volbami by s námi měli všichni dobrovolně absolvovat pracovní pohovor, představit sebe i svou vizi a přesvědčit nás, že máme najmout právě je. Nějak to nefunguje.

→ Číst dále...

 
  • zapisnik.txt
  • Poslední úprava: 2022/08/10 11:14
  • autor: Michal Rubeš