(1) Rezidenti 1

Kandidátka hnutí Rezidenti 1.

Kandidovali pod číslem 1.

Ve volbách dostali 7,62% a zvoleni byli tito 2 kandidáti:

Program se jmenuje Vize 22. Toto jsou hlavní body:

 1. Máme právo se vyspat!
 2. Máme právo zaparkovat, když tu bydlíme!
 3. Máme právo na čisté uklizené ulice a opravené chodníky, vysypané koše, opečovávanou zeleň i ošetřované stromy.
 4. Máme právo mít potraviny, drogerii, pekaře, řezníka, základní zdravotní péči a další občanskou vybavenost v docházkové vzdálenosti od svého bydliště.
 5. Máme právo netolerovat hazard a podnikatele s veškerou sdílenou ekonomikou navázanou na cestovní ruch, která nám různou sdílenou havětí okupuje náš společný veřejný prostor pro svůj byznys.
 6. Máme právo žádat od poskytovatelů sdíleného ubytování (např. Airbnb) dodržování jasných pravidel a stávajících zákonů, která bude radnice Prahy 1 důsledně vyžadovat ve spolupráci s výbory SVJ.
 7. Máme právo na dohled nad dodržováním pravidel u restauračních předzahrádek a ostatních záborů veřejného prostranství.
 8. Máme právo na důslednou kontrolu dodržování nastavených pravidel u kulturně-společenských a sportovních akcí na území Prahy 1 včetně dodržování hlukových limitů, nočního klidu a úklidu po akci.
 9. Máme právo na město, které je třeba ochlazovat! Více nové zelené infrastruktury a nových stromů i vodních prvků a laviček. Prahu 1, ve které společně žijeme, je nutné začít přirozenou formou ochlazovat.
 10. Máme právo na opravdovou participaci pro rezidenty z Prahy 1 včetně participativního rozpočtu. Budeme dávat větší prostor místním referendům a občanským iniciativám a budeme věnovat velkou pozornost peticím a stížnostem občanů a podnikatelů.
 11. Máme právo nežít stále ve filmovém ateliéru, rezidenti z jedničky nesmějí být komparzem zadarmo.
 12. Máme právo dostat přednostně každé naše dítě do školky, školy a družiny.
 13. Máme právo žádat od developerů dodržování jasných pravidel a zákonů i příspěvků k zušlechtění společného veřejného prostoru.
 14. Máme právo na to, aby radnice Prahy 1 vypsala grantovou podporu pro revitalizaci a ozelenění vnitrobloků a komunitní pěstitelství.
 15. Máme právo na podporu jakéhokoliv komunitního života a podporu živé rezidenční kultury, která je přirozeným centrem našeho společenského života.
 16. Máme právo na to, aby naši zastupitelé a rada Prahy 1 neustále iniciovala spolupráci s magistrátem.
 17. Máme právo na úřad, který má občanům sloužit, a ne je zatěžovat.
 18. Máme právo, aby v Novinách Prahy 1 zazněl i hlas rezidentů a podnikatelů a radniční noviny nebyly jen předraženou PR tiskovinou politiků.
 19. Máme právo na postupné budování chytrého, tzv. smart města.
 20. Máme právo na transparentní, přívětivou a moderní digitalizovanou radnici, která nebude jen úřadem, ale hlavně naším servisem.
 21. Máme právo na to, aby Praha zavedla daň z neobývané nemovitosti. Každý má právo na dostupné a důstojné bydlení, pokud řádně platí nájem.
 22. Máme právo na bezbariérovost a snadnou mobilitu pro pěší a dostupnost bezbariérových veřejných toalet.

1)
Telefonát s Kateřinou KlasnovouMichal Rubeš 2022/08/11 10:32
 • volby-2022/rezidenti-1.txt
 • Poslední úprava: 2022/09/26 11:37
 • autor: Michal Rubeš