Konec prázdnin, začátek kampaně?

Po týdnu je tu další přehled. Nic moc se toho nestalo. Uskupení, která neměla nic na stránkách tam stále nic nemají. Ti ostatní se pomalu rozjíždí.

Co se nám tu ale rýsuje je spojenectví dvou uskupení (6) My, co tady žijeme - Starostové a nezávislí, KDU-ČSL, Iniciativa občanů a (9) Občanská demokratická strana. Spojuje je to, že s námi odmítají jakkoliv komunikovat, natož odpovědět na jednoduché otázky. Zkusili jsme všechny možné kontakty, takže nevěřím, že to je náhoda. O naší aktivitě dobře vědí.

Přiznám se, že bojkot jsem u těchto zavedených stran nečekal. Zřejmě si spočítali, že nechat otázky bez odpovědí je pro ně před volbami menší zlo, než na ně odpovídat, protože by se provalilo něco, co nechtějí.

Ale dobrá, pojďme se jmenovitě podívat, co je nového.

(1) Rezidenti 1
Trička a balónky na Facebooku. Informace, že rozjíždějí kontaktní kampaň.

(2) Piráti a občané z Prahy 1
Na stránkách informace o pondělní debatě v Jaltě, Proběhlo setkání v Nové radnici a další setkání jsou naplánována, viz jejich kalendář

(3) Naše PRAHA 1 - ANO 2011, Staroměstská lípa - Sdružení občanů a přátel Starého Města a Josefova v Praze, B'nai' B'rith Renaissance Praha z.s.
Na stránkách má informace o minulých volbách. Žádný program, žádný popis kandidátů. Tady se nic nemění. Včera se mi však ozval pan Ryvola, který mi napsal, že začínají až dnes. Hned jsem mu přeposlal Předvolební otázky, na které dnes brzy ráno odpověděl.

(4) Patrioti pro Prahu 1
Tady se za minulý týden nic nezměnilo. Na první otázku reagovali, s druhou si možná dávají na čas.

(5) Praha 1 Sobě
Mnoho se nezměnilo, na (5) Praha 1 Sobě Facebooku je pár nových příspěvků, Zelení Praha 1 mají na Facebooku pozvánku na setkání. Na druhou otázku ohledně koalice zatím neodpověděli.

(6) My, co tady žijeme - Starostové a nezávislí, KDU-ČSL, Iniciativa občanů
Na jednom Facebooku se objevila informace, že budou volby. Na druhém Facebooku jsou fotky z kampaně na magistrát.
Program není, přestavení kandidátů také ne. Na otázky neodpovídají, bez reakce na emaily, na označení na Facebooku. Bez reakce na radniční emaily.

(7) TOP 09
Bez dalších změn, na obě otázky však odpověděli.

(8) Radnice pro občany
Objevila se nová doména http://radniceproobcany.cz/, zatím bez obsahu. Na první otázku jsme přes upozornění nedostali odpověď.

(9) Občanská demokratická strana
Několik nových příspěvků na Facebooku a pozvánka na setkání s občany. Nereagují na stranické ani radniční emaily ani na označení na Facebooku.


Sledujte Předvolební otázky, ještě dnes položíme další dvě.

Většina kandidátek celkem funguje, ale dvě (a půl) odmítají reagovat. Jak chtějí spolupracovat s občany, když to nedokáží ani před volbami? Zatím vnímám jejich strategii jako „Občane hoď nám to a na nic se neptej!“

Michal Rubeš 2022/09/02 09:53

  • zapisnik/2022-09-02-konec-prazdnin-zacatek-kampane.txt
  • Poslední úprava: 2022/09/02 09:55
  • autor: Michal Rubeš