28 dní do voleb, většina stran spí

Před dvěma týdny jsem psal článek Volby za dveřmi, kde jsou kandidáti? Původně jsem měl v úmyslu takové shrnutí předvolebních informací o stranách a uskupeních psát každý týden, ale minulý pátek ještě nebylo o čem. Máme necelý měsíc do voleb a některé strany snad ani neexistují, natož aby se ucházely o naše hlasy.

(1) Rezidenti 1
K dispozici program ve dvacetidvou krátkých bodech, časté příspěvky na Facebooku, kde krátce představují kandidáty a svoje vize. Možnost navštívit je každý čtvrtek od 17:30 v bistru ve Skořepce 2.

(2) Piráti a občané z Prahy 1
Program v PDF nahradil podrobný, rozklikávací. Časté příspěvky na Facebooku o jejich programu a dalších aktivitách. Představují každého kandidáta. Mají i kalendář setkání.

(3) Naše PRAHA 1 - ANO 2011, Staroměstská lípa - Sdružení občanů a přátel Starého Města a Josefova v Praze, B'nai' B'rith Renaissance Praha z.s.
Na stránkách má informace o minulých volbách. Žádný program, žádná reakce na email, existují vůbec?

(4) Patrioti pro Prahu 1
Na Facebooku mají pár příspěvků s rozházenými koloběžkami, se špatně zaparkovaným autem polepeným svojí reklamou a o tom, jak dávali za stěrače upozornění na chybné parkováním autům, která neměla značku vydanou v Praze, ačkoliv je dnes jedno, kde bylo auto registrované. Na stránkách mají jednoduchý, třináctibodový program. Fotografie některých kandidátů bez dalších informací.

(5) Praha 1 Sobě
Praha 1 sobě má na Facebooku jen fotku s kandidáty, Zelení Praha 1 na Facebooku příspěvek o zateplování budov. Na stránkách má Praha 1 sobě krátký program a jednoduché představení kandidátů.

(6) My, co tady žijeme - Starostové a nezávislí, KDU-ČSL, Iniciativa občanů
Stále nefunkční webové stránky https://www.mycotadyzijeme.cz/
STAN Praha 1 si dal na Facebook fotku kandidátů s tím, že začínají s kampaní. Vlastní webové stránky asi pořád nemají, nebo se mi je nepodařilo najít.
KDU-ČSL Praha 1 svoje stránky také nemají, na Facebooku pár příspěvků nesouvisejících s volbami.
Program není, přestavení kandidátů také ne, bez reakce na emaily.

(7) TOP 09
Uveřejnili program na osobních stránkách vedoucí kandidátky, které ani Google nenajde. Na Facebooku jen kandidátka, občas příspěvek k volbám. Na webových stránkách se objevilo několik článků komentující jejich program. O kandidátech, kromě vedoucí kandidátky Radoměřské, se nikde nepíše.

(8) Radnice pro občany
Tam se mi po několika pokusech ozval pan Votoček s tím, že moje otázky na program a podobně jsem bezpředmětné a mám počkat na jejich program, který uvedou na webových stránkách. Na dotaz, jaká je adresa těch stránek, už nereagoval.

(9) Občanská demokratická strana
Od minulého roku mají neaktualizované stránky. Na Facebooku se objevily příspěvky o najasné reformě parkování a o koloběžkách. Žádný program, nic o kandidátech.

Tuší vůbec některé strany, že za necelý měsíc půjdeme k volbám? Jak asi budou spravovat naše záležitosti a náš majetek, když neumí ani prezentovat sami sebe?

Abychom je vybídli k aktivitě, a hlavně aby bylo jak srovnávat, rozhodli jsme se pokládat kandidujícím uskupením předvolební otázky. První otázku ohledně skutečného bydliště jsem poslal před dvěma dny. Od té doby mám jen tři reakce (!) a dvě úplné odpovědi. Další otázky budou brzy následovat.


Pro kandidáty: Jestli jsme nějakou informaci nenašli, nebo napsali špatně, ozvěte se. Rádi vše opravíme a uveřejníme i váš názor.

Michal Rubeš 2022/08/26 13:04

  • zapisnik/2022-08-26-28-dni-do-voleb-vetsina-stran-spi.txt
  • Poslední úprava: 2022/08/26 13:16
  • autor: Michal Rubeš